stomatologia

Implanty – co warto wiedzieć?

Co powinniśmy wiedzieć o implantach, jeśli chcemy zadbać o estetykę jamy ustnej? Przede wszystkim implant jest niczym innym jak wszczepem stomatologicznym umieszczonym najczęściej w kości zębodołowej  i zastępującym korzeń zęba. Jest to nowa dziedzina stomatologii, która cały czas się rozwija mogąc oferować swoim klientom nowoczesne techniki i materiały. Jeszcze nie tak dawno wszczepy stomatologiczne nie były oceniane zbyt pozytywnie ze względu na ilość powikłań i krótki okres używania implantów. Aktualnie dzięki rozwijaniu nowych technologii, nowoczesnym badaniom zastosowanie implantów jest skuteczne w 90 procentach przypadków.

 

Wpływa to na wzrost zainteresowania tego tupu usługami mimo, że ich cena jest wyższa niż standardowe leczenie protetyczne. Leczenie za pomocą implantów prowadzone jest przez stomatologa protetyka lub przez dwie osoby, które są specjalistami w zakresie stomatologii i protetyki. Implanty są przeznaczone dla klientów, którzy są zastąpić całkowite ubytki zębowe jak również wtedy gdy nie ma możliwości aby osadzić protezę. Implanty zastępują korzenie zęba i stanowią połączenie sztucznych zębów z kością. Implanty mają wiele zastosowań i przez to stanowią dla klienta szansę na odzyskanie pięknego uśmiechu. Oprócz tego że implanty mogą służyć jako uzupełnienie pojedynczych zębów mogą być filarami do koron, protez częściowych lub całkowitych, poprawiają stabilność protez lub stanowią podstawę w leczeniu przypadków zaniku kości zębodołowej.

 

Ilość implantów które zostaną wszczepione może być mniejsza niż ilość brakujących zębów, chyba że chcemy zniwelować brak pojedynczego zęba. Implantologia wykorzystuje przy produkcji implantów takie komponenty jak tytan, stopy tytanu, stopy złota, stopy chromo kobaltowe, ceramikę. Wszystkie te materiały są biokompatybilne, czyli takie, które akceptuje nasz organizm, co pozwala nam na uniknięcie odrzucenia przez organizm implantów, jako obcych elementów. Umożliwia to integracje kostną, czyli zrośnięcie się kości z implantem po kilku miesiącach od jego umieszczenia w kości.

 

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *