stomatologia

Jak odtworzyć zniszczony ząb?

Implanty są to wszczepy, który umieszcza się w organizmie ludzkim i w ten sposób zastępują one ubytki w uzębieniu naturalnym. Lekarz stomatolog uważa, że jest to bardzo skuteczna metoda, by znów móc cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem, a także pozbyć się kompleksów, jakimi jest czarny nalot, bądź też ubytek naturalny. Powszechnie uważa się, że istniejące dziś implanty mogą być używane przez większość ludzi. Niewskazane są one tylko dla tych pacjentów, którzy nałogowo palą i piją, lub też tych, którzy mają problemy z chorobami żuchwy i kości szczęk.

 

Przypadków tych jest jednak niewiele, dlatego spora część ludzi na całym świecie, ma szansę zapewnić sobie rewelacyjny i uroczy uśmiech. Implanty wszczepiane są po to, by odtworzyć uszkodzone zęby, bądź też sprawić, by dwa lezące między sobą miały kontakt, który jest wynikiem zastosowania specjalnych łączeń. Implanty mają bardzo wiele rodzajów, kształtów i kolorów, które pozwalają na traktowanie każdego pacjenta indywidualnie. Mogą być one cylindrowe, z wypustkami, wklęsłe, lub też śrubowe, lecz najczęściej stosowane są takie, które swym kształtem najbardziej przypominają korzeń naturalnego zęba. Z tego względu często robione są na specjalne potrzeby pacjenta, gdyż jak wiadomo, różnice kształtu i barwy zęba wśród ludzi mogą być znaczne.

 

Implantologia może wiec swoje zadanie wypełniać w całej jamie ustnej, bez względu czy ubytek znajduje się z tyłu, w części dolnej, górne, na przodzie, czy też z tyłu szczęki.  Implanty cechują się się też różnego rodzaju materiałem, z jakiego zostają wykonane. Najczęściej w tworzeniu implantów stosuje  się materiał  zwany tytanem, gdyż on najłatwiej adoptuje się w organizmie, jednak często stosowana jest też porcelana. Stomatolog podkreśla jednak, że najlepszym materiałem jest tytan w implantologii, który mimo, że wygląda gorzej, to jest bezpieczniejszy dla człowieka. Porcelana jest bardziej podatna na uszkodzenia, lecz sprawia, że implanty z niej tworzone są znacznie bardziej białe. Także narzuty na implantach mogą powstawać z różnych substancji, odpowiednich dla ludzkiego organizmu.

 

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *