stomatologia

Wady implantów – informacje

Implanty cechują się wieloma właściwościami i choć z natury uważane są przez lekarzy stomatologów za niemal idealne, to jednak można doszukać się w nich kilka minusów i wad, które sprawiają, ze nie są one aż tak bardzo skuteczne. Uważa się za bezpieczne wszczepienie implanta, gdyż śruba tytanowa umieszczane w dziąśle szybko integruje się z ludzką tkanką, dzięki czemu sprawia wrażenie naturalne. Zaletą jest także to, że implant, niczym nie różni się od pozostałych zębów, gdyż dobrany jest w odpowiednim rozmiarze, oraz kolorystycznie dopasowany. Niestety wszczepienie implantu ma też kilka minusów.

 

Po pierwsze po samym zabiegu wystąpić może umiejscowiony w dziąśle ból, który sprawia dyskomfort i wpływa źle na samopoczucie pacjenta. Drugim minusem jest także fakt, który podkreśla kosztowność zabiegu, oraz to, że zabieg rozciągnięty jest w czasie i wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Składa się on z trzech etapów, po których musza nastąpić kilkutygodniowe przerwy, by stan dziąseł mógł się poprawić, a one same zagoić. Plusem, który opowiada się za użyciem metod, które poleca sama implantologia, jest to, że lekarz może dobrać implant do potrzeb pacjenta, co dodatkowo wiązie się z wieloma rozwiązaniami cenowymi. Implant wybiera się także na zasadzie rozwoju implantologii, która wciąż rozwija się. Niestety z tego faktu także wynikają minusy.

 

Pacjent, który decyduje się na zabieg, musi zapoznać się z systemem wdrażania implantów po to by móc właściwie wybrać. Stawiając implanty, stomatolog może także założyć łącznik pomiędzy implantem a przyszłą koroną. Jest to jednak najsłabsze ogniwo w całej tej złożonej konstrukcji, a dodatkowo obciąża i powiększa dodatkowo nasze koszty pozbycia się ubytku. Ogromnym plusem, charakteryzującym implanty jest możliwość zastosowania specjalnej membrany, która ma możliwość odbudowy i naprawę utraconej kości. Dzięki nowoczesnej technologii, w oparciu o którą działa implantologia możliwe jest uzyskanie bardzo dobrych jakościowo efektów kosmetycznych, a efekt pracy jest w pełni zadowalający.

 

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *